אודות אילן כץ

אילן כץ יעוץ ויזום הנדסת סביבה

אילן מביא איתו ניסיון רב שנים בהנדסת סביבה ופיתוח טכנולוגי בתחומי המים, השפכים והפסולת. הניסיון הטכנולוגי משולב בניהול תהליכי הנדסה ומו”פ וניהול פרויקטים. וכן גם ייעוץ סביבתי לתעשייה, משרדי ממשלה ולאקדמיה.

לאילן תואר שני בביוטכנולוגיה בתחום טיפול במים, ותואר שני במנהל עסקים MBA, וכן תואר BA בביולוגיה, כולם מטכניון.

כמהנדס איכות הסביבה ברשות נחל הקישון עסק בפיקוח על המזרימים לנחל, ניטור הנחל ועריכת תקן איכות מי נחל הקישון, שבהמשך אומץ ע”י המשרד להגנת הסביבה. כמו כן תכנן את תחנת הניטור למי הנחל. פעולות אלו תרמו להכרות מעמיקה עם זיהום נחלים ודרכים לטיפול ושיקום אגני נחלים.

כ- 5 שנים ניהל את המעבדה לטיפול ממברנאלי בשפכים, בפקולטה להנדסה אזרחית וסביבתית בטכניון, בתפקיד זה רכש ידע וניסיון רב בשיטות מגוונות לטיפול במים ושפכים באמצעים ביולוגיים, כימיים ופיסיקאליים.

בעבודה במי קשת עסק בין היתר בתכנון ובניית אגנים ירוקים והתעמקות בתחום הטיפול האקסטנסיבי בשפכים. כמו כן עסק בייעוץ לגופים שונים ובכלל זה, המדען הראשי במשרד התמ”ת, משרד הבריאות, משרד החקלאות וחוקרים באקדמיה. תכנן והקים פיילוט התפלת שפכים במכון הטיהור ניר עציון.

הניסיון התעשייתי חוזק כמנהל הטכנולוגי בחברת חץ אקולוגיה בה עסק בטיפול אנארובי בחומר אורגני והפרדות אשפה. בתפקיד זה תוכנן מחדש כל מערך הטיפול והמפעל נבנה מחדש על כל מערכות ההפרדה והשינוע, הצנרת והשאיבה. אילן ביצע את כל שלבי התכנון וכן ניהול ופיקוח ההתקנות במתקן האנארובי, הרצת הציוד, והפעלה סדירה של המפעל.

מאז שנת 2016 אילן חבר בהנהלת האגודה הישראלית לאקולוגיה ואיכות הסביבה.

אילן פירסם 20 מאמרים מדעיים בירחונים בינלאומיים ועוד כ 20 פרסומים בארץ.

כיום שרותי הייעוץ והפיתוח מופנים לתעשייה ולעסקים, משלב התכנון התהליכי, היתרים ורישוי, תפעול ועד ניטור ודיווח סביבתי. אילן מקדם רעיונות יזמים בפרוייקטים בטכניון, יוזמות עצמאיות וכן ומשמש יועץ לרשות החדשנות.

מעוניין בייעוץ סביבתי?

השאר פרטים ונחזור בהקדם: